CP TOPLAM MESAFE
(KM)
DİGER İSTASYONA MESAFE
(KM)
ZAMAN SINIRI
(SAAT)
İMKANLAR
START Yeşilyurt - 15.6 00:00
FINISH Adatepe 15.6 - 03:00

PROGRAM

27 Kasım 2020 Cuma

12:00 - 24:00 Hazırlanan kayıt alanında Yarış kitlerinin dağıtılmaya başlanması

17:00 - 18:00 Makarna partisi

18:30 Yarış Brifingi ( İda Ultra - İda Half Ultra )

19:00 Yarış Brifingi ( Run Zeus - Köy Koşusu )

12:00 - 20:00 Fuar alanı ziyaret saatleri

28 Kasım 2020 Cumartesi

05:30 - 06:00 İda Ultra ve İda Half Ultra geç yarış kiti dağıtımı

06:00 İda Ultra ve İda Half Ultra yarışmacıları Yeşilyurt köyü start alanına transfer

07:00 İda Ultra ve İda Half Ultra başlangıcı Yeşilyurt Meydan

07:00 - 08:00 Run Zeus Geç yarış kiti dağıtımı

08:00 Run Zeus yarışmacıları Yeşilyurt start alanına transfer

08:00 - 10:00 15 K Köy koşusu Geç yarış kiti dağıtımı

09:00 Run Zeus Yarış Başlangıcı

10:00 15 K Köy Koşusu Yeşilyurt Start alanına transfer

11:00 15 K Köy Koşusu Başlangıç

14:00 15 K Köy Koşusu Yarış sonu

16:00 Run Zeus Yarış Sonu

20:00 İda Half Ultra Yarış Sonu

29 Kasım Pazar 06:00 İda Ultra Yarış Sonu

29 Kasım 2019 Pazar

10:00 Ödül töreni

*** İda Ultra, İda Half Ultra, Run Zeus ve Köy Koşusu ödül töreni 29 Kasım Pazar günü yapılacaktır.

GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

1. Köy Koşusu Genel Bilgi

Köy Koşusu mitolojideki ismiyle İda Mountains ( Kaz Dağları ) içerisinde düzenlenen, Edremit körfezinin büyüleyici manzarası eşliğinde, tarihi köyler arasında ve zeytin bahçeleri arasında koşulan bir kış patika koşusu yarışıdır.
Parkur 15 Km uzunluğunda ve 640 m+ irtifa kazanımına sahiptir. 28 Kasım 2020 Cumartesi saat 11.00 da Yeşilyurt Meydan’dan başlar. 3 saat içerisinde parkurun tamamlanması gerekmektedir. Yarışmacılar kısmi yeterlilik esasına göre yarışmaya katılacaklardır.

2. Katılım Şartları

Yarışma 18 yaşından gün almış her sporcuya açıktır. Sporcular, son 6 ay içerisinde alınmış koşu yapmasında sakınca yoktur yazılı bir sağlık raporu ( Özel Hastane, Devlet Hastanesi, Sağlık ocağından alınan raporlar geçerlidir.) veya geçerli bir Federasyondan çıkartılan vizesi geçerli sporcu lisansı ile yarışmaya katılabilirsiniz. ( Atletizm, Triathlon, Bisiklet, Dağcılık Federasyonları) Her ülkenin kendi lisansı kabul edilecektir.

3. Kayıt

...

a) Kayıt şekli

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar www.idaultra.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 16 Kasım 2020 saat 17:00'dir.
Parkur değişiklikleri için son tarih 16 Kasım 2020 saat 17:00'dir. Katılımcı limitine ulaşılmış olan parkura geçiş yapılamaz.
Maksimum katılımcı sayısı 500 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kayıtlar bu limite ulaşıldığında son kayıt tarihi beklenmeden kapatılacaktır.
Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

b) Kayıt ücreti

Kayıt ücretleri;

 • İadesiz kayıt ücreti: 175 TL.
 • İade edilebilir kayıt ücreti: 230 TL (1 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacak olan kayıt iptallerinde tam ücret iade edilir).
 • 1 Ekim 2020 tarihinden sonra kayıt ücreti: 230 TL (İadesiz).

Koşuya katılmak için kayıt ücretinin kayıt esnasında Visa veya MasterCard kredi kartı ile ödenmiş olması gerekmektedir. Kesin kayıt listesinin oluşturulmasında kayıt ücretini ödemiş olan katılımcılar dikkate alınacaktır. Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde indirim yapma hakkına sahiptir.
Kayıt ücreti aşağıda listelenmiş olan maddeleri kapsamaktadır:

 • Göğüs numarası
 • Zaman ölçümü
 • Koşu tişörtü
 • Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek ve içecek desteği
 • Koşu öncesi makarna partisi (Açılış Yemeği)
 • Koşuyu başarı ile bitiren katılımcılar için bitiren madalyası
 • Bilgi Masası
 • Start Noktasına Güre’den transfer
 • Finish Noktalarından Güre’ye transfer

c) Kayıt iptali ve iade

İade edilebilir kayıt ücreti ile kayıt yaptırmış olan katılımcıların ücretleri 1 Ekim 2020 tarihine kadar iptal edildiği takdirde kayıt ücreti bir ay içerisinde geri iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde kayıt ücreti iade edilmeyecektir.
Kayıt iptal taleplerinin yazılı olarak ida@rossist.com adresine bildirilmesi gerekmektedir.
Katılımcı tarafından ne şekilde ödeme yapıldıysa aynı şekilde katılımcıya iade edilir. Ödeme katılımcı tarafından banka havalesi ile yapılmış ise iade katılımcının aynı banka hesabına ya da ödeme katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılmış ise iade katılımcının aynı kredi kartına yapılacaktır.
Mücbir sebepler veya benzeri durumlarda organizasyonun kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı koşu durdurulur veya iptal edilirse kayıt ücreti iade edilmez.
Son kayıt gününden önce talep edilen değişikliklerde:
-Daha ucuz parkura geçişlerde ücret iadesi yapılmaz.
-Daha yüksek ücretli parkura geçişlerde fark eklenir.

4. Koşu Paketinin Teslimi

Katılımcıların göğüs numarası ve diğer malzemeleri içeren koşu paketlerini aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Güre’de yer alan "Yarış Ofisi"nden gerekli evraklar ile birlikte teslim almaları gerekmektedir. Yarış ofisinin konumuna haritalar adresinden ulaşabilirsiniz.

 • 27 Kasım 2020, Cuma: 12:00 - 24:00 arası.
 • 28 Kasım 2020, Cumartesi : 05:00 - 07:45 arası

5. Koşu Startı

Katılımcıların 28 Kasım 2020 tarihinde en geç saat 10:30'da (koşunun başlangıcından 30 dk önce) Yeşilyurt kent merkezinde yer alan başlangıç alanında olmaları gerekmektedir. Koşu saat 11:00'de başlar.

Dropbag teslimleri 27 Kasım Cuma 24.00’a kadar ve 28 Kasım 09.45 e kadar kayıt masasına yapılmalıdır.

6. Koşu Parkuru Bilgileri

Köy Koşusu toplam 15 km uzunluğunda ve 640+ m tırmanış içeren aşağıdaki güzergahı takip etmektedir:
Yeşilyurt, Adatepe
Koşunun tamamına yakını patika ve orman yollarında geçmektedir. Toplam 2 km asfalt bulunmaktadır. Katılımcıların bu tür zeminlerde koşu deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.
Koşu güzergahı gece de görülebilen parlak bantlar ve diğer yöntemler ile işaretlenecektir. Belirlenmiş olan güzergahın dışına çıkmak ve kestirme yol kullanmak diskalifiye sebebidir.

7. Ara Noktalar ve Zaman Limitleri

Köy Koşusu güzergahı üzerinde ara nokta bulunmamaktadır.10. Km.de su noktası konulacaktır. Zaman limitinden sonra ara noktaya varmış olan katılımcıların koşuya devam etmelerine izin verilmeyecektir.

CP TOPLAM MESAFE
(KM)
DİGER İSTASYONA MESAFE
(KM)
ZAMAN SINIRI
(SAAT)
İMKANLAR
START Yeşilyurt - 15.6 00:00
FINISH Adatepe 15.6 - 03:00

Çöpler yine buralarda bulunacak çöp bidonlarına atılmalıdır.
Koşudan kendi isteğiyle çekilen, zaman limitine takılan veya sakatlık nedeniyle devam edemeyen katılımcılar servisler ile bitiş alanına ulaştırılacaktır. İki ara nokta arasında koşudan çekilen katılımcılar en kısa sürede acil telefon numarası olan +90 555 576 53 66'dan organizasyona haber vermeli ve en yakın ara noktaya veya bitiş alanına geri dönmelidirler.
KÖK Katılımcılarına verilecek olan Dropbagler finish noktası olan Altınoluk’ta göğüs numaralarını gösteren yarışmacılara yarış sonunda teslim edilecektir.
Başıboş veya çanta teslim bölgesi haricinde başka bir yerde bırakılmış olan Dropbaglerden organizasyon sorumlu değildir. Start noktasında Dropbag teslimi yapılmayacaktır.

8. Transfer

Yarışın başlangıç Noktası Küçükkuyu’da bulunan Yeşilyurt köyüdür. Yarış merkezi olan Edremit Güre kasabasından Yeşilyurt’a 28 Kasım 2020 Cuma saat 10.00 da transfer yapılacaktır. Transfer araçları yolda sporcu almayacaklardır. Kendi imkanları ile start noktasına geçen sporcular için finish noktasından Yeşilyurt’a 2. Kez transfer yapılamamaktadır.

9. Çevre Duyarlılığı

Koşunun yapılacağı lokasyon olan Kaz Dağları dünyanın en büyük oksijen kaynaklarından bir tanesi konumundadır. Endemik bitki türleri fazlalığı, zeytin bahçeleri ve dereleriyle son derece korunan bu bölgede katılımcıların çöplerini en yakın kontrol noktasına kadar yanlarında taşımaları gerekmektedir. Çöp attığı ispat edilen sporcu diskalifiye edilir. Çöp miktarını azaltabilmek için ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır. Her katılımcının kendi bardak veya su kabını taşıması gerekmektedir.

10. Güvenlik ve Sağlık

Organizasyon, kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. Şiddetli yağmur, yoğun sis, fırtına, aşırı kar yağışı vb) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu taktirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.
Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde sağlık ekipleri ve/veya ambulans bulunacaktır. Sağlık ekipleri gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

11. Zorunlu Malzemeler

Koşu boyunca katılımcıların aşağıdaki listede yer alan malzemeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur:

 • Görülür biçimde vücuda iliştirilmiş göğüs numarası
 • Cep telefonu (organizasyon ve acil durum telefon numaraları kayıtlı olmalıdır)
 • Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir.)

Bu malzemeler göğüs numarası teslim edilirken ve koşu sırasında herhangi bir noktada kontrol edilebilir. Kontrol sonucunda zorunlu malzemelerden herhangi birisine sahip olmadığı belirlenen katılımcı diskalifiye edilecek ve koşuya devam etmesine izin verilmeyecektir.
Yukarıdaki listeye ek olarak, aşağıdaki malzemelerin de bulundurulması önerilir:

 • Yiyecek (örn. enerji jelleri veya barları)
 • Patika Koşusu Ayakkabısı

*** Baton ile koşan katılımcıların koşu boyunca batonlarını yanlarında taşımaları gerekmektedir, herhangi bir noktada batonlarını bırakamazlar. Baton bırakma 30 Dakika zaman cezası gerektirir.

12. Diskalifikasyon ve Zaman Cezaları

Aşağıda listelenmiş olan davranışlar doğrudan diskalifiye sebebidir:

 • 300 metreden fazla Kestirme yol veya taşıt kullanmak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Doğal ortamı tahrip etmek veya çöp atmak.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Sağlık personeli veya organizasyon tarafından verilen kararlara (örn. yarışa devam etmeme) uymamak.
 • Zorunlu malzemeleri bulundurmamak veya organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.
 • Sağlık durumu elverişli olmayan yarışmacı hakem kararına istinaden yarıştan çıkartılabilir.
 • Yürüyüş batonu ile yarışa başlayan yarışmacı kontrol noktasında batonu bırakamaz. Bırakıldığı takdirde zaman cezası ile cezalandırılır. 30 DAKİKA
 • İşaretli parkurların dışına çıkılması veya 300 metreden fazla kestirme yapmak zaman cezası gerektirir. 1 SAAT
 • Diğer yarışmacılara yarış öncesi veya yarış içerisinde saygısızlık yapmak zaman cezası gerektirir. 1 SAAT
 • Belirtilen zorunlu malzemeleri eksik olan yarışmacılar kesinlikle yarışa dâhil edilmeyecektir.
 • Dışarıdan destek almak eşyalarını yarış harici birisine taşıtmak önce 30 Dakika zaman cezası ile uyarılır ikincisi tekrarlandığında diskalifiye edilir.
 • Kontrol noktasının 200 metre ön ve arkasında yiyecek desteği alınabilir.
 • Konu ile ilgili itiraz yapılacaksa belgelendirme yapılması, tarafımıza ida@rossist.com adresinden mail ile şikâyette bulunulması gerekmektedir. (Fotoğraf, Video Kayıt vb.)
 • Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez.

13. Sonuçlar

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar www.idaultra.com internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçlar aşağıdaki kategoriler üzerinden değerlendirilecektir. Genelde dereceye giren kategoride değerlendirilmez.

 • Erkek/Kadın Genel Klasman
 • Erkek/Kadın 40- (1981 – 28 Kasım 2002 doğumlular)
 • Erkek/Kadın 40+ (1971 - 1980)
 • Erkek/Kadın 50+ (1960 ve aşağısı)

14. Ödüller

Köy Koşusu Maraton herhangi bir maddi ödül vermemektedir. Koşuyu başarıyla bitirmiş olan her katılımcıya bitirme madalyası hediye edilecektir.
Koşu sonunda plaket ve maddi olmayan ödüller verilecek olan kategoriler aşağıdaki gibidir.

 • Erkek Genel Klasman
 • Kadın Genel Klasman

Ödül töreni 29 Kasım 2020 Pazar günü saat 10:00'de Güre’de yapılacaktır.

15. Görsel Materyal Kullanımı

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

16. Feragatname

Köy Koşusu Maraton’a kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.
Covid-19 Bilgilendirmesi

Yarışmacılar

Göğüs Numarası Adı Soyadı Takım veya Kulüp Doğum Tarihi Ülke Cinsiyet
1050 Onur Kuruoğlu Amcor Running 1982 Türkiye Erkek
1011 CANAN GÜL 1985 Türkiye Kadın
1013 ATİLLA KILIÇARSLAN Sünger Boblar 1968 Türkiye Erkek
1012 Murat Canpınar Sünger Boblar 1969 Türkiye Erkek
1014 SERHAT EŞGÜNOĞLU Runformance 1981 Türkiye Erkek
1015 ali orhun RUNFORMANCE 1990 Türkiye Erkek
1016 İDİL SARBAN 1989 Türkiye Kadın
1017 İpek Koç RUNFORMANCE 1982 Türkiye Kadın
1018 Pelin Serpen Runformance 1989 Türkiye Kadın
1019 HÜSEYİN TAŞKIRAN KÖKLÜ ÖRGÜT 1975 Türkiye Erkek
1020 Deniz Bengü Runformance 1978 Türkiye Kadın
1021 BOGACHAN AKYAR 1972 Türkiye Erkek
1022 ZEYNEP GÖKTEPE RUNFORMANCE 1972 Türkiye Kadın
1023 Ozan Hoşyılmaz Bireysel 1988 Türkiye Erkek
1024 Chenthuran Balasubramaniam - 1983 Türkiye Erkek
1025 özlem örnek bireysel 1988 Türkiye Kadın
1026 Burcu Ateş 1987 Türkiye Kadın
1027 Ekrem Taşkın Karesibelediyespor 1972 Türkiye Erkek
1028 ali alkaya 1987 Türkiye Erkek
1030 Hüseyin Fahri Sezgin Sasfit 1986 Türkiye Erkek
1029 Merve Yaraş 1987 Türkiye Kadın
1031 Arzu Güder Garmin Türkiye 1970 Türkiye Kadın
1032 Ziya ULUYOL 1981 Türkiye Erkek
1033 serkan sevinç 1981 Türkiye Erkek
1034 Mert Uğur Aksoy 1989 Türkiye Erkek
1035 HAYRETTİN GÜLER Bireysel 1992 Türkiye Erkek
1036 Deniz Kıyılar YBK 1990 Türkiye Erkek
1037 CAN ADAMOGLU 1972 Türkiye Erkek
1039 Feryal Sıngın Koşturco 1970 Türkiye Kadın
1038 Anıl Güçlü Karşıyaka One Team 1988 Türkiye Erkek
1040 İLKER GÜMÜŞDAĞ Adidas Runners İstanbul 1982 Türkiye Erkek
1047 Evren Turan adidas Runners İstanbul 1995 Türkiye Erkek
1042 Yasemin Alan Adidas Runners İstanbul 1989 Türkiye Kadın
1041 Cansu Şat Adidas Runners İstanbul 1987 Türkiye Kadın
1045 ilker kökçe adidas Runners istanbul 1996 Türkiye Erkek
1043 Seda Mete Runformance 1987 Türkiye Kadın
1044 Mehmet Bulca 1989 Türkiye Erkek
1046 Çağla Demircioğlu 1989 Türkiye Kadın
1049 Özlem Vural 1981 Türkiye Kadın
1048 CENK KOÇ 1979 Türkiye Erkek
1055 FİDAN CENAL adidas Runners İstanbul 1985 Türkiye Kadın
1051 ayhan akkuş 1967 Türkiye Erkek
1052 Bilkay Bıyık Runformance 1977 Türkiye Erkek
1053 Adnan Tolga Ayazlar 1978 Türkiye Erkek
1054 Mustafa Berat Dinç 1986 Türkiye Erkek
1056 NEJAT Cingi 1972 Türkiye Erkek
1057 Sinem Yamaç 21 Çelik Kadın 1985 Türkiye Kadın
1058 Ferhat Gega 1961 Türkiye Erkek
1059 Didem Zahide Kurap Yüzbinkoş 1975 Türkiye Kadın